Van Rotorua naar Tongariro
Blijf op de hoogte en volg Tonke
20 November 2013 | Nieuw Zeeland, Tongariro
Vanochtend lekker rustig aan gedaan. Goed geslapen, rond 8 uur wakker. Haren gewassen, koffer inpakken en rond 10 uur uitchecken. Vervolgens iemand geholpen om een open winkel te vinden voor een nieuwe adapter en Starbucks gehaald om even wakker te worden met koffie. Daarna ben ik nog even door het park tegenover het hostel gelopen. Dat was wel grappig, het park is gewoon groen en af en toe zie je dan borrelende modderpoelen en stoom uit de grond. Rond 12.30 uur was het tijd om weer op de bus te stappen. Deze ging via grottekeningen en een waterval naar onze lodge bij Lake Aniwhenua. Hier was het tijd voor een paar uur niks doen, oftewel lezen en muziek luisteren. Ondertussen werd onze hangi maaltijd gekookt. Dit is een kookmethode waarbij ze hete stenen in een gat in de grond stoppen. Daarbij wordt het voedsel op roosters gelegd. Die worden afgedekt met natte doeken waardoor je dus een soort stoommaaltijd krijgt. We hadden vlees, aardappel, pompoen, salades. Het was erg lekker. Daarna wilden we allemaal graag douchen, alleen was er helaas geen water meer! Dan maar niet douchen en zo het bed in. Morgen ontbijt om 6 uur, dus niet te laat slapen!
Maandag 18 november 2013
Vroege start vandaag. Best verrot geslapen ondanks de mooie lokatie. Onze cabin was erg warm, maar ramen en deuren open was ook niet echt een optie vanwege de vele muggen! Om 7 uur ging onze bus. Onze eerste stop was bij Huka Falls, waar de mensen die gingen skydiven werden opgepikt. Ik heb dat niet gedaan, dus heb met de overige mensen een rondje door Taupo gelopen. Daarna gingen verder naar onze slaapplek van vandaag. De rit ging dwars door Tongariro National Park, dus ik heb mijn eerste blikken kunnen werpen op Mt Ngauruhoe, beter bekend als Mount Doom, woohoo! Ook Tongariro en Ruapehu waren te zien. Wel in een hoop wolken, en de weersvoorspelling voor vandaag en morgen is niet echt goed. Ik denk dat ik morgen de crossing dan ook niet doe. Ben nog snipverkouden, dus heb extra weinig lucht, en dan regen, meh. Bovendien kom ik hier nog terug in december, dus wil dan proberen de crossing te doen met hopelijk beter weer.
Bij onze lodge van vandaag heb ik iets gedaan waar ik wel naar uitkeek: paardrijden! Mijn paard droeg de naam Crocket, en aangezien ik de meest ervaren ruiter was kreeg ik het lastigste paard. Nou dat viel heel erg mee, hij was erg braaf! We reden met zijn zessen, en na een rustige start gingen we in volle galop de heuvels op, omdat het te steil was om omhoog te stappen. Bovenop stonden onze paardjes dan ook flink uit te hijgen. Maar we hadden wel een geweldig uitzicht, ook weer over Tongariro en Mount Doom. Zover we deze konden zien, want inmiddels waren de vulkanen gehuld in regen! Ben echt blij dat ik daar niet liep op dat moment. Na een pauze van ongeveer een half uur was het tijd om weer op te stijgen en naar beneden te gaan. Mijn paardje was best slim. In plaats van recht naar beneden te lopen of glijden ging hij zigzaggen, waardoor de steile afdaling best wel zeker voelde. Na ongeveer 2,5 uur waren we weer terug bij onze lodge. In lig met twee Nederlandse dames op een kamer voor zes man, dus wij hebben best mazzel dat we deze maar met zijn drieën delen. Geen stapelbed voor mij vandaag, dus dat is ook wel relaxt. Voor diner had ik 's middags een pastasalade gehaald bij de deli, dus dat was prima. Na het diner werd op een gegeven moment een kampvuur ontstoken en verschenen de marsmellows. Gezellig rond het vuur gezeten en rond 22 uur gaan slapen.
Dinsdag 19 november 2013
Vannacht echt als een blok in slaap gevallen en pas wakker geworden rond half 6 toen de wekker ging. De bus vertrok vandaag om half 7 voor de mensen die wel de crossing doen. Van de zes mensen die de crossing niet deden zijn er twee gaan slapen, en de overige vier heeft onze chauffeur onder haar hoede genomen. We zijn eerst zover mogelijk Ruapehu met de bus opgereden naar het ski-oord Whakapapa. De Wh spreek je trouwens altijd uit als een F. Op de flanken van Ruapehu zijn ook diverse scenes uit LOTR opgenomen, vooral dienend als Mordor, en het landschap was dan ook wel herkenbaar! Daarna hebben we een trail van ongeveer twee uur gelopen naar de Taranaki waterval. Hier nog redelijk zonnig, dus mijn softshell ging redelijk snel uit. Gelukkig pas nadat ik onhandig was gestruikeld en languit op de grond lag 100 meter nadat we de trail waren begonnen. Omdat ik mijn camera wilde beschermen en dat belangrijker vond dan mijn eigen lijf en leden en heb nu mooie schaafwonden op knieën en linkerhand, plus een gaatje in mijn broek die ik vandaag voor het eerst aan had. Handig! Maargoed, verder niet echt pijn gedaan ofzo, en de rest van de route goed opgepast waar ik mijn voeten neerzette! Onderweg ook weer prachtige plaatjes van Mt Doom, Ruapehu en overig herkenbaar landschap. Ook de waterval halverwege was de moeite waard. Op het einde van de wandeling keken we nog eens naar Tongariro, wat inmiddels in donkere wolken gehuld was. Na dik twee uur waren we weer terug bij de bus. Onze volgende stop was een korte trail van ongeveer 20 minuten naar Tawhai Falls, oftewel Gollums pool. Hier zijn opnames gemaakt van Gollum die een dikke vette vis vangt bij een waterval. Deze waterval dus. Wel tof om dit ook te zien. Daarna gingen wij terug naar de lodge. Daar aangekomen begon het echt enorm te onweren en te regenen. Tongariro is ook de rest van de middag in dikke wolken gehuld gebleven, dus ik ben heel benieuwd hoe de crossing de anderen is vergaan. Bij onze lodge moest ik nog een uurtje wachten voordat ik kon inchecken, want de kamer was nog niet gereed, maar ik had wel een ander mazzeltje. Ik had namelijk besloten te upgraden naar een iets grotere dorm met minder bedden, en ook geen stapelbedden. Koste 3,60 meer, dus zoveel was het niet, maar het bleek dat ik dezelfde prijs mocht betalen als voor een dorm bed! Scheelt weer, nietwaar? Ik had de rest van de middag wat willen rondstruinen, maar het weer was zo slecht dat ik lekker op bed ben gaan liggen met een kop thee, muziek en een boek, denkend aan al die helden die met dit weer de crossing doen. Nou kan het bovenop de vulkaan natuurlijk beter weer zijn, dus dat hoop ik maar voor ze, maar er was regen en hagel voorspeld dus ik hoor het straks wel. Uiteindelijk is het weer op de crossing erg meegevallen, alleen de laatste twee uur regen. Toen was het beneden juist droog! Het schijnt echt supermooi te zijn, dus ik denk dat ik mij er toch ook aan ga wagen in december. Spierpijn maakt daarna toch ook weinig uit, aangezien de de dagen erna alleen maar terug naar Auckland hoef, en terugvliegen naar huis.
Na met Nathalie gegeten te hebben heb ik in de lounge nog een deel van de eerste LOTR zitten kijken, maar besloot rond half 10 dat ik een douche en slapen belangrijker vond. Moest toch ook nog mijn schaafwonden schoonmaken ;) Morgen een lange reis in de bus naar Windy Welly!
-
20 November 2013 - 08:02
Suzanne:
Hihi, Crocket, wat een leuke naam voor een paard :P. -
20 November 2013 - 08:30
Marlies:
Wat een mooie trip maak je toch en wat een leuke verhalen. En hoe bevalt Wellington. Al naar het TePapa museum geweest. Folkert en ik hebben daar een guided tour gehad en veel geleerd over de historie van het land.
over de cross over gesproken. Sjoerd was daar razend enthousiast over. Ook hele mooie foto's gemaakt.
En hoe was de oversteek? Ik was tamelijk beroerd, maar de ijsklontjes die ze uitdeelden hebben wel goed geholpen.
Heel veel plezier in Abel Tasman en ik kijk weer uit naar je volgende verslag.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley